Presentatie over ratten door Jos Kruis

Donderdagavond 20 maart komt Jos Kruis naar het NME-Centrum om het met ons te gaan hebben over ratten. Het grootste knaagdier uit de Orde van Knaagdieren is de familie Ware Muizen (Murdae) is het geslacht Rattus.

In Nederland komen bruine ratten (Rattus norvegicus) en zwarte ratten (Rattus rattus) voor. De bruine rat is het meest wijd verspreid en je kan hem dan ook door heel nederland aantreffen. In de krant stond laatst te lezen dat de rat maar weinig vrienden heeft. Ze hebben toch een naargeestig imago. Er is een roep om effectieve rattenbestrijding, mensen schrikken enorm als ze ratten in huis hebben of over straat zien lopen.

De muskusratten graven holen in dijken en kades en zorgen daar voor grote overlast. Deze bestrijding is dan ook een wettelijke taak.

Ratten brengen ook ziektes en infecties over. Het verhaal van de Pest staat nog steeds in ons collectieve geheugen als een verschrikkelijke tijd. Maar wat kunnen de bruine en de zwarte rat hedendaags hier aan doen. Die lopen lekker rond en knagen van het vele voedsel wat in steden en dorpen op straat te vinden is.

Een informatief verhaal over de rattenbestrijding is dus wenselijk. En daarom hebben wij Rattenjager Jos Kruis uitgenodigd om een presentatie te houden over zijn werkzaamheden.

Donderdagavond 20 maart starten we om 20.00 uur. U bent van harte welkom in het NME-Centrum vanaf 19.45 uur. De presentatie zal ongeveer twee uur duren. Tussendoor is er ruimte voor een gratis kopje koffie of thee met wat lekkers.

Kosten zijn vijf euro per persoon. Leden van de natuurvereniging betalen drie euro.

Het liefst contante betaling, er is geen pin-apparaat aanwezig.